Jak pečovat o kudrnaté vlasy?

Jak pečovat o kudrnaté vlasy?

Ženy, které mají smyslné vlnité vlasy, by se jich ve většině případů chtěly zbavit a rovnovlásky po nich neúprosně touží. Vlnité vlasy jsou celkem oříšek, protože jsou nepoddajné a občas si dělají co chtějí. My ale pro Vás máme několik rad a tipů, se kterými Vaši lví hřívu zkrotíte a nakonec jí budete milovat!

 

Základem je vybrat produkty, které jsou přímo pro Vaše vlasy. Mnoho z nás dělá tu chybu, že neví, jaký má typ vlasů a používá produkty, které nejsou pro nás vhodné.  Vlnité vlasy bývají sušší s tendencí se krepatit, proto vybírejte šampony určené na vlnité vlasy, které vlasy vyživí, hydratují a zároveň zamezí jejich krepatění.

Nezbytný je pro Vás i kondicionér, který nanášejte pouze do konců vlasů, abyste neztratily na objemu a Vaše vlasy tak nezplihly. Jednou za čas své vlasy rozmazlete v podobě masek, olejíčků a zábalů. Buďte ale opatrné, abyste tím vlasy moc nezatížily.

 

Velmi důležitá je péče o vlasy po umytí. Nikdy vlasy nedrhněte ručníkem, jen je do něj lehce zabalte a nechte přebytečnou vodu vsáknout. Drhnutím byste vlasy poškodili a zničili jejich strukturu. Nejlepším krokem je nechat vlasy samovolně uschnout. Je jasné, že občas spěcháte a potřebujete mít vlasy co nejdříve suché a bez fénu se neobejdete - pak ale nezapomeňte, že vlasy byste měli foukat pouze studeným vzduchem a pokud chcete vlny co nejpřirozeněji zvýraznit, použijte difuzér. Je to totiž čaroděj!

 

Další podstatnou částí je česání – vlasy češte pouze po umytí a vybírejte takové kartáče, které se nebudou ve vlasech zadrhávat – ideální jsou kartáče s přírodními štětinkami a daleko od sebe. Nedílnou součástí péče o vlnité vlasy je také konečný styling. Můžete použít olejíčky, hydratační mléka, multifunkční spreje – vše co Vaší hřívě prospěje. Stačí produkty vetřít do vlasů, pročesat prsty, zafixovat a můžete vyrazit. :-)

 

Nestyďte se za své vlny a podtrhněte je! Teď už víte jak na to! :-)

Odpovědět

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mail: (koncept)
Komentář:
Zadejte kód