Sezóna zesvětlování

Sezóna zesvětlování

Je JARO a většina z nás (kromě naplánování jarního úklidu) se objednala ke svému kadeřníkovi. S novou sezónou se totiž neodmyslitelně pojí nový účes a nová barva.

A pro všechny, kteří už mají v diáři zaznačenu návštěvu svého oblíbeného místa – kadeřnictví, máme malý přehled toho nejdůležitějšího, co byste měli (jako laici) vědět o barvení a zesvětlování.

Zesvětlování

Sezóna jaro-léto vybízí ke zesvětlování vlasů. Slunce svítí podstatně víc a vlasy se přirozeně díky jeho záření zesvětlují. Zkušený kadeřník tomuto přirozenému procesu umí pomoci díky speciálním technikám.

1. Melír

Melír zná snad každý. Je to nejoblíbenější technika zesvětlování pramenů, nebo partií vlasů. Nemusí mít jen světlý odstín, ale i tmavý či oblíbený pastelový.

2. Americký melír

Už méně známý je americký melír. Kadeřník při této metodě zesvětlí prameny až o 9 odstínů. Americký melír je typický tím, že kombinuje 2 a více odstínů zesvětlených pramenů. Ty jsou zesvětlovány v různých délkách. Odbarvení ale nikdy nezačíná u kořínků.

3. Ombré

Další velmi oblíbená metoda zesvětlení je Ombré. Jedná se o zesvětlení vlasů v jejich délkách a následné stínování. Kadeřník vykouzlí na vlasech kontrast, který může být až o 6 odstínů.

4. Sombré

Sombré je vlastně jemné ombré (soft ombré). Jedná se o zesvětlení barvy vlasů v délkách. Kadeřník se snaží docílit co nejvíc nenápadného kontrastu. Zesvětluje maximálně o 3 odstíny.

5. Bronde

Technika barvení, při které kadeřník pracuje s hnědými a blond odstíny. Do blond barvy se přidají jemné hnědé prameny. Brunetkám zase různé tóny světlé.

6. Balayage

Je velmi přirozená technika zesvětlování pramenů a zaměřuje se především na délky. U melíru kadeřník stejně široké prameny vlasů oddělí. Při technice balayage kadeřník barvy maluje přímo na několik v ruce volně držících pramenů.

7. Babylights

Kombinace melíru a ombré. Výsledkem jsou velmi přirozeně působící zesvětlené vlasy, které působí jako políbené sluncem.

8. Ecaille

Technika, která kombinuje karamelové barevné tóny vlasů, které doplňují zlatavé prameny.

9. Shatush

Kadeřník u této techniky nechává tmavé kořínky. Délky a konečky pak zesvětluje do různých odstínů blond, které působí velmi přirozeně.

 

Ne každý ale touží po zesvětlení. Pokud si přejete novou barvu vlasů, pro vás jsme připravili přehled barvících metod. Některé z nich si můžete vyzkoušet i doma. Přečtěte si náš následující článek.