Extra účesy pro extra příležitost.

Extra účesy pro extra příležitost.

Když se blíží 14. únor, rozdělují se lidé na dvě skupiny. Na ty, kteří Den svatého Valentýna milují a ty, kteří tento svátek neslaví. My se hrdě hlásíme do té první skupiny.

Svatý Valentýn sebou nese poselství, že bez lásky se žít nedá a my si jí musíme vážit. 14. února ji tedy vzdejme hold. Třeba i bez dárků, jen si prostě dejme s láskou rande. A na rande chce každý vypadat perfektně a možná i trošku výjimečně. Připravili jsme dva účesy, které jsou jednoduché a které se na valentýnské rande dokonale hodí.

1. Hollywoodské vlny

Klasický účes, který nikdy nevyjde z módy. Je skvělý ať už se chystáte na červený koberec, důležitou večeři, nebo na valentýnské setkání. Tento luxusní účes si opravdu oblíbíte, protože skvěle vypadá a je neuvěřitelně snadný.

KROK JEDNA

Do vlasů aplikujte produkt, který zaručí, že vlny dlouho vydrží. Právě pro tento účes - hollywoodské vlny existuje produkt Hollywood Waves od L'Oreal Techni.Art,

KROK DVA

Rozdělte vlasy na dvě sekce: spodní a horní polovinu – jako pomyslnou vodící čáru zvolte vaše obočí. Aby se vám vlasy lépe dělily do sekcí, použijte hřeben s ostrou špičkou. Poté horní část vlasů sepněte skřipcem.

KROK TŘI

Připravte si žehličku na vlasy.  Uchopte asi 4 cm široký pramen vlasů a vytvořte lokny. Lokny vytvoříte tak, že pramen vlasů u kořínků vložíte do žehličky a zbývající část pramene přes žehličku obtočíte. Žehličku mírně točivým pohybem stáhněte po prameni dolů. Snažte se přitom žehličku držet horizontálně. Tuto techniku opakujte.

KROK ČTYŘI

Vytvořené lokny opatrně pročešte kvalitním kartáčem. Pokud takový kartáč nevlastníte, je na čase si jej vybrat. Co takhle tento od Termixu?

 

2. Francouzské nedbalé vlny

Kde jinde bychom se měli inspirovat na perfektní účes na rendez-vous než právě ve Francii? Francouzsky jsou známe svojí chic nedbalou elegancí. A právě nedbalé vlny jsou perfektní kombinací „neupravenosti“ a šarmu. Pojďme na to:

KROK JEDNA

Umyté vlasy vysušte fénem. Při vysoušení ale postupujte tak, že 2 cm prameny ledabyle pomocí prstů zatočíte. Při natáčení jednotlivých pramenů střídejte směry.

KROK DVA

Jakmile budou vlasy asi na 80 % suché, aplikujte produkt, díky kterému vám rozcuchané vlasy dlouho vydrží. Nejlepší volbou je French Girl Hair Messy Cliché od L'Oreal, který je právě k tomuto účesu vytvořený.

KROK TŘI

Rozdělte vlasy na tři vodorovné sekce – jako vodící čáry zvolte vaše obočí a uši. Pokud máte husté vlasy, budete potřebovat vytvořit sekcí více. Pro rozdělení vlasů do sekcí zvolte hřeben s ostrou špičkou a horní část vlasů sepněte skřipcem.

KROK ČTYŘI

Připravte si žehličku. Pokud vám chybí kvalitní, můžete se inspirovat tady. Uchopte asi 3 cm široké prameny a vytvořte lokny stejným způsobem jako u hollywoodských vln. U jednotlivých pramenů ale musíte střídat směr natáčení – jednou směrem dovnitř, poté směrem ven.  Žehličku drže v úhlu spíše vertikálním.

KROK PĚT

Jakmile budete mít natočeno, vlasy opatrně rozčešte a pokud bude třeba, ještě zafixujte.

 

Závěrečná tečka

Co by to bylo za valentýnské rande bez překrásné vůně? Na valentýna vybírejte ty, které navodí tu pravou romantickou atmosféru. Jako stvořená pro zamilované dámy je Love Story od Chloé. Květinově svěží a svůdná je zase Seducción od Yodeymy.

 

Ať už zvolíte jakýkoliv účes a vezmete na sebe jakýkoliv parfém, nezapomeňte, že nejdůležitější jste vy dva! Přejeme vám překrásný a nezapomenutelný Den svatého Valentýna.