Pánové, chcete zabodovat?

Pánové, chcete zabodovat?

Jsou korunou krásy a jednou z prvních věcí, kterých si na vás žena (ale i jiní muži) všimne. A tak pokud nejste potem zbrocený svalovec, který právě zachránil koťátko z hořícího paneláku, mastné a neupravené vlasy si raději držte dál od hlavy.

Pravidelné mytí je základem a samozřejmostí, ovšem ani to není zapotřebí přehánět, pokud máte spíše sušší pokožku. Jak často si vlastně mýt vlasy? To záleží na více faktorech, řiďte se vlastní intuicí. Obecné doporučení zní mýt vlasy maximálně dvakrát týdně. Pokud si však vlasy myjete denně a vyhovuje vám to tak, sáhněte po přípravcích, které jsou šetrné k vlasové pokožce a mohou se i na doporučení výrobce používat každý den. Takovým produktem je například chladivý šampon od L’Oréal.

Kondicionér?

Názor, že kondicionér je pouze pro ženy, je více než staromódní. Kondicionér totiž neslouží jen k tomu, aby byly vlasy jemné a voňavé. Zatímco šampon zbaví vlas nečistoty a mazu, kondicionér mu opětovně dodá vláhu a ochranný film. Obzvlášť jej ocení majitelé dlouhých nebo kudrnatých vlasů, které budou díky němu výrazně poddajnější. Vyzkoušejte třeba tento  s obsahem makadamiového oleje, arganového oleje a panthenolu.

 

Finální styling

Vlasy po umytí jemně osušte ručníkem, pročešte hřebenem, použijte vhodný stylingový prostředek a vyfoukejte fénem.

 

Zajděte si do kadeřnictví

Pryč jsou doby, kdy měli všichni muži na hlavě všehovšudy dva tři účesy. Dnešním trendem je různorodost! Nebojte se experimentovat, k domácímu stříhání strojkem se přeci můžete kdykoli vrátit. Hlavní výhodou kadeřnictví je to, že vám fundovaně poradí, jaký účes vám bude slušet. Zohlední rysy vaší tváře, čas, který chcete věnovat péči nebo i prostředí, ve kterém se běžně pohybujete. A především… součástí návštěvy kadeřníka je i masáž hlavy a tu si prostě nesmíte nechat ujít!