Péče o dětské vlásky

Péče o dětské vlásky

Prvních 6 měsíců

 

Některé děti se rodí úplně plešaté, jiné se chlubí hřívou už narození. U novorozenců je normální, že první vlásky začnou během pár týdnů vypadávat. Není se čeho obávat, tento průběh je zcela normální.

 

Možná vás překvapí, že o dětské vlasy není v tomto období života zapotřebí nijak zvlášť pečovat. Stačí je umýt čistou vodou a následně uhladit kartáčkem, který miminku jemně promasíruje kůži na hlavě a zabrání tak vzniku suchých šupinek. K česání je vhodné používat kartáč z jemných štětin, který stimuluje vlasové folikuly a pokožku optimálně prokrví. Jemná masáž hlavičky neuškodí ani u malých plešounků J

 

Od půl roku věku dítěte

 

Zhruba v půl roce začnete u svého miminka pozorovat postupné houstnutí vlásků. Nastává tedy ta správná chvíle vybrat vhodný šampón. Nemusíme snad připomínat, že by měl být šetrný k dětské pokožce, neměl by štípat v očích a složení by nemělo obsahovat škodlivé parabeny.

 

Některé děti koupání včetně mytí vlásků zbožňují, jiné si tuto rutinu zas až tak moc neužívají. Pokud jste maminkou dítěte, které koupání moc nemusí, zkuste proměnit nudné koupání v zábavnou hru! Designově velmi atraktivní šampóny, které děti zaujmou na první pohled, lze najít například mezi produkty řady L‘oreal Kids.

 

Jak často mýt dětské vlásky? Obecně doporučujeme 1-2x týdně. Vlasy po umytí jemně osušte látkovou plenkou nebo ručníkem a nechejte přirozeně doschnout. Fén vytáhněte nejdřív ve dvou letech dítěte, přílišné teplo není pro dětské vlásky vhodné.

 

A pokud má váš drobek delší hřívu, která se místy zacuckuje, pořiďte pro něj i šetrný kondicionér, který rozčesávání výrazně usnadní.

Odpovědět

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mail: (koncept)
Komentář:
Zadejte kód