PÉČE O BARVENÉ VLASY

PÉČE O BARVENÉ VLASY

V dnešní době si většina žen barví vlasy a není se čemu divit – máme na výběr z tolika módních odstínů a díky šetrnosti, kvalitě barev a přípravkům pečujícím o barvu vlasů můžeme být každou chvíli někým jiným. Pořád bychom ale měli dbát na péči o barvené vlasy a věnovat jim speciální pozornost. I přesto, že jsou dnes už barvy vysoce kvalitní a s minimem chemie, stále pronikají do středu vlasu, a tím narušují jeho strukturu. Přelivy jsou pro vlasy šetrnější, protože jsou pigmenty uloženy pouze na povrchu a neotevírají vlasovou kutikulu.  

Dnes jsou profesionální barvy na vlasy dostupné všem a můžeme vlasům věnovat alespoň z části to, co kadeřník. Barvy na vlasy můžete vybírat z několika značek jako je například Matrix, L’Oréal ProfessionnelI, Schwarzkopf, Goldwell a pro méně náročné a za přijatelnější cenu pořídíte barvy značky Kallos. I přesto Vám doporučujeme přenechat složitější barvení a tónování Vašemu kadeřníkovi, pokud chcete, aby Vaše barva vlasů byla perfektní a podle Vašich představ.

Vlasy byste neměli po barvení mýt alespoň 48 hodin. Pokud to samozřejmě vydržíte i déle, tím lépe pro Vaše vlasy. Barva se musí ve Vašich vlasech stabilizovat a pokud změníte i frekvenci mytí vlasů na minimum, můžete si užívat dlouhotrvající a zářivou barvu. Mezitím Vás může zachránit suchý šampon, který Vašim vlasům dodá navíc i objem. Velmi oblíbeným produktem, který je na tomto trhu stále ještě novinkou jsou vlasové korektory – zakryjí Vaše odrosty mezi barvením a pořídíte je v několika základních odstínech.

Nás, co si barvíme vlasy nejvíce trápí ztráta barvy vlasů. Způsobuje jí několik faktorů – pobyt u moře ( sluníčko, mořská voda ), ale i vlhko, chlór a nečistosty. Spousta lidí si myslí, že vymývaní barvy způsobuje časté používání šamponu. Faktem je, že z největší části za to může voda. Snažte se regulovat i její teplotu– čím teplejší voda bude, tím rychleji barva vybledne. Proto je třeba si vybírat produkty určené přímo pro barvené vlasy, které zpomalí vymývání barvy a budou vlasy udržovat zářivé a lesklé. Barvením se vlasy také vysušují, ale jsou i lámavější a křehčí. Zapomínat byste proto neměli na hydrataci vlasů v podobě regeneračních masek nebo olejíčků.

V sekci pro barvené vlasy najdete mnoho produktů, které Vašim vlasům dají přesně to, co potřebují.

Odpovědět

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mail: (koncept)
Komentář:
Zadejte kód